Nasze niektóre umowy mają funkcję zarówno ochronną („jak się coś stało”), jak i funkcję kapitałową (większe lub mniejsze gromadzenie oszczędności, na okoliczność gdy „nic Ci się nie stanie”).

Czasami klienci pilnie potrzebują dodatkowej gotówki albo muszą zawiesić opłacanie składek. Nie znaczy to jednak, że nie chcą (albo nie potrzebują) być dalej ubezpieczeni… Nasi klienci mogą albo pożyczyć środki z polisy albo bezskładkowo kontynuować umowę. Jak to działa?

POŻYCZKA oznacza przelew do klienta niemal całego zgromadzonego kapitału. Firma nie pyta ani o powód ani o termin zwrotu. ZAWIESZENIE SKŁADEK oznacza opłacanie umowy z kapitału zgromadzonego na Twojej polisie. W obu przypadkach zachowasz wszystkie dotychczasowe warunki umowy, czyli:

  • składkę i początkowe warunki (dotyczące m.in. wieku i Twojego stanu zdrowia, gdy zawierana była umowa),
  • dalszą ochronę ubezpieczeniową, (czyli sumę ubezpieczenia obowiązującą na okoliczność określonych ryzyk),
  • przyszły wzrost kapitału (zarówno ten początkowo gwarantowany jak i przyszłe dopisywanie dodatkowych zysków firmy).

Czemu używamy określenia „pożyczka”? Za okres gdy korzystasz z tego kapitału, firma oczekuje odsetek (ok. 3-4% w skali roku i nie ma żadnych innych opłat, prowizji czy potrąceń). To finansowa rekompensata za czas, w którym firma nie dysponuje tymi środkami, a więc nie może wypracować zysków dla Twojej umowy.

Spłatę zrealizujesz w dogodnym dla siebie czasie i w dowolnych ratach – każda częściowa spłata zmniejsza dalsze odsetki. Przez cały czas obowiązywać będzie kwota ochrony. Jeśli przytrafi Ci się zdarzenie objęte zakresem ochrony, to otrzymasz sumę ubezpieczenia pomniejszoną o kwotę wziętej pożyczki. Ubezpiecz się mądrze.